Deprem Kriz Yönetimi

Üniversitemizin Yardımları Deprem Bölgesine Ulaştırıldı

Üniversitemizin başlattığı yardım kampanyası kapsamında yedi kamyondan oluşan yardım malzemesi deprem bölgesine ulaştırıldı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük bir yıkıma sebep olan deprem sonrası tüm Türkiye seferber oldu. Depremin hemen ardından çok sayıda gönüllü Üniversitemiz personelimiz arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Başlatılan Ayni Yardım Kampanyası kapsamında ise akademik, idari personelimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın katkılarıyla 7 kamyon dolusu yardım malzemesi ve su toplandı.

Toplamda şu ana kadar 2 bin 229 yardım kolisi hazırlanarak deprem bölgesine ulaştırıldı.

Yardımlar kapsamında 909 koli su, meyve suyu ve süt; 226 koli bebek giyim ve ayakkabısı; 243 koli kadın giyim ve ayakkabısı; 218 koli temel gıda malzemesi; 189 koli bebek bezi, ıslak mendil, kağıt havlu, hijyen malzemesi; 132 koli erkek giyim ve ayakkabısı; 89 koli yorgan, yastık, battaniye, halı; 55 koli bebek maması, emzik, biberon; 39 koli ısıtıcı; 29 koli tüplü ısıtıcı;  5 koli tıbbî malzeme, ilaç; 4 koli oyuncak; 2 koli el feneri;  1’er koli kefen, kazma kürek;  1 katalitik soba; çeşitli yardım malzemelerini içeren 156 koli deprem bölgesine sevk edildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, Ayni Yardım Kampanyası’na destek veren ve bu kampanyaya canı gönülden emek harcayıp gayret gösteren tüm üniversite mensuplarına, öğrencilere ve vatandaşlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan ötürü teşekkürlerini iletti.

Rektörümüz Âşıkkutlu, “Ülkemizde yaşanan elim deprem felaketinin ardından yardımlaşma, dayanışma, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının yoğun bir şekilde yaşandığı bugünlerde, devletimiz ve tüm vatandaşlarımız gibi Üniversitemiz de tüm mensupları ile depremin yaralarının sarılması konusunda ilk andan itibaren seferber oldu. Çok sayıda gönüllü personelimiz deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Kendilerine göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Trabzon Üniversitesi olarak bu tür acıların bir daha yaşanmaması temennisiyle, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi.

İlgili Resimler


Menüyü Kapat